Stručně o obci Svrabov

Vesnička Svrabov patří do dřívějšího okresu Tábor a náleží pod Jihočeský kraj. Příslušnou obcí s rozšířenou působností je okresní město Tábor, od něhož leží vzdušnou čarou severozápadně zhruba 3,5 km. Osídlení této malé vesničky dosahuje zhruba počtu 60 obyvatel. Svrabov se dále dělí na dvě části, konkrétně jsou to Hejlov a Svrabov. Část obce - kdysi samostatná vesnice -  Hejlov leží asi 600 m od středu Svrabova východně. V současné době jsou v Hejlově registrovány pouze 3 poštovní adresy. Nejbližší vlakové zastávky jsou Nasavrky a Balkova Lhota. V obci je zavedena též autobusová doprava - linka Tábor-Radkov-Borotín-Jistebnice.
Svrabov leží v průměrné výšce 479 metrů nad mořem. Celková katastrální plocha obce je 373 ha, z toho orná půda zabírá sedmdesátsedm procent.Důležité odkazy

Novinky na úřední desce

1-6 | 7-11 |

Aktuality

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Svrabov.
V příloze naleznete zápis se zasedání zastupitelstva obce Svrabov ze dne 10.6.2024.
více
Závěrečný účet obce Svrabov za rok 2023
V příloze naleznete Závěrečý účet obce Svrabov za rok 2023. Závěrečný účet je možný k nahlédnutí po domluvně se starostkou obce osobně.
více
VÝSLEDKY VOLEB DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU 2024
V příloze naleznete výsledky voleb volbeního okrsku č. 1 v obci Svrabov.
více
NÁVRH ZÁVĚREČNÉHO ÚČTU SVAZKU OBCÍ MIKROREGIONU TÁBORSKO
V příloze naleznete Návrh závěrečného účtu svazku obcí Mikroregionu Táborsko za rok 2023.
více
POZVÁNKA NA TRADIČNÍ PEČENÍ SELETE
V příloze naleznete pozvánku na tradiční pečení selete.
více
Rohlík ve Svrabově!
Online supermarket Rohlik.cz ve Svrabově! To nejlepší ze supermarketů i farmářských obchodů až k vašim dvěřím. Doručení už do 60 minut a 100% záruka spokojenosti. Speciální program Rohlíček pro rodiny s dětmi do 12 let, Rohlík bez bariér pro seniory či držitele průkazu ZTP. Možnost telefonických objednávek na čísle +420 700 730 740.
více